Reklama wielkiego formatu. Jeden materiał, wiele zastosowań siatek mesh

Piotr Sznajderuk | 13 kwietnia, 2021 - 09:45 | reklama,

Reklama wielkiego formatu. Jeden materiał, wiele zastosowań siatek mesh

Wielkoformatowe reklamy to już codzienność. Możemy je spotkać w wielu centrach miast w Polsce, a także na wjeździe do nich. Taka reklama jest bardzo widoczna i może przynieść wiele korzyści wizerunkowych dla marki promującej dany produkt lub usługę. Jak zareklamować się za pomocą reklamy wielkiego formatu i zyskać zainteresowanie klientów? Jakie zalety ma reklama o wymiarach XXL? Tego dowiecie się Państwo z poniższego artykułu. Serdecznie zachęcamy do przeczytania.

Wielki format – wielka magia reklamy

Reklamując swoją firmę oraz jej produkty i usługi, bierzemy pod uwagę różne rodzaje i formaty reklam. Do procesu kreacji wizerunku warto wziąć pod uwagę wielkoformatowe reklamy. Dlaczego? Ponieważ dzięki nim widoczność produktu wprowadzanego na rynek będzie miała dużo większą rozpoznawalność (w porównaniu z tradycyjnymi formatami reklam, jak banery, czy reklamy na wiatach przystankowych). Dzięki przyciągającemu wzrok projektowi graficznemu zostanie w pamięci obserwatorów na dłużej, wyróżni się nie tylko formą, a przede wszystkim niespotykanym dotąd wielkim formatem.

Lokalizacja twojej reklamy

Decydując się na wielkoformatową reklamę, warto wziąć pod uwagę lokalizację. To ona w dużym stopniu zdecyduje o sukcesie wizerunkowym i sprzedażowym kampanii reklamowej. Wybierając lokalizację dla reklamy XXL w centrach dużych miast, blisko głównych ulic, galerii handlowych oraz na wjazdach do miast, możemy liczyć na sporą liczbę osób obserwujących nasz baner, którzy mogą stać się naszymi klientami. To bardzo istotne – aby kampania zataczała jak największe kręgi i dała się zauważyć nawet z dużej odległości.

Zalety zastosowania siatek mesh

Wybierając wielkoformatową reklamę z siatki mesh zyskujemy reklamę, która jest odporna na zmienne zewnętrzne czynniki atmosferyczne takie, jak np. woda, czy działanie promieni UV. Perforacja materiału umożliwia swobodny przepływ powietrza, przez co zminimalizowane jest ryzyko uszkodzenia siatki przez nawet silne wiatry. Poza wytrzymałością i trwałością siatek charakteryzują się one także przepływem światła, dzięki czemu mogą być one zastosowane z powodzeniem na budynkach biurowych oraz mieszkalnych. Kolejną istotną zaletą jest możliwość zwinięcia siatki w rulon na czas transportu.

Wielkoformatowe reklamy z siatek mesh znajdują swoje zastosowanie głównie w realizacji:

  • promocji projektów medialnych (programów telewizyjnych i radiowych)
  • kampanii promocyjnych nowych produktów wprowadzanych na rynek
  • kampanii społecznych
  • promocji wydarzeń i eventów, imprez masowych

Siatki mesh znajdują swoje zastosowania także w trakcie realizacji developerskich. Firmy budowlane wieszają je na rusztowaniach, promując tym samym swoje najnowsze inwestycje oraz ukazując realizacje już ukończone. Nie zabierają one wiele przestrzeni, przepuszczają światło i co najważniejsze- nie utrudniają prowadzonych prac budowlanych.

Projektując kampanię reklamową zawierającą reklamę zewnętrzną pamiętaj o:

  • Grafice przyciągającej wzrok o odpowiednio przeskalowanej wielkości
  • Zastosowaniu czytelnych czcionek oraz interliniach między wierszami tekstu
  • Zostawieniu miejsca wolnego od ważnej grafiki na oczkowanie i zgrzewanie dookoła pola właściwego reklamy

Zamawiając siatkę mesh w drukarni internetowej Piga.pl możesz wybierać spośród wielu formatów. Zaczynają się one już od 100 x 50 cm, a kończą na formacie 400 x 150 cm. W naszej ofercie masz możliwość oczkowania co 50 cm oraz zgrzewania siatki jako procesu wykończeniowego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie zwlekaj i zainwestuj w reklamę wielkoformatową dla Twojej firmy już dzisiaj.