Świąteczna grafika – logo i nie tylko

Agnieszka Uciakiewicz | 20 grudnia, 2019 - 13:03 | grafika,

Grafika świąteczna z choinką Wesołych Świąt

Zastanawiasz się nad świątecznym wizerunkiem Twojej firmy? Drukujesz ulotki, pocztówki lub koperty na życzenia? A może przygotowujesz specjalne wydarzenia? Tak czy inaczej, dobrze by było żeby Twoja komunikacja wizualna połączyła w sobie elementy z związane z Bożym Narodzeniem i aby zaistniała w niej jakaś świąteczna grafika. Jak to zrobić ciekawie i niebanalnie, szczególnie jeśli pomyślałeś o tym dopiero teraz? Podsyłamy garść inspiracji!

Popularne graficzne motywy świąteczne

Najbardziej popularnymi motywami świątecznymi w grafice są: choinka, śnieg, świece lub światełka. Tuż za nimi dochodzą bombki czy domki piernikowe. Dość popularnym rozwiązaniem jest też wykorzystana w ciekawym miejscu czapka Mikołaja. Chociaż ten motyw może się już opatrzyć, w tym wypadku można spotkać ciekawe zastosowania, jak np. tegoroczna reklama Nutelli z Krakowa:

świąteczna reklama Nutelli
Reklama Nutelli, Kraków

Sama grafika świąteczna może nie jest oryginalna, ale całość kompozycji robi wrażenie i naprawdę przyciąga wzrok.

Innym przykładem może być prosty plakat ogłaszający Łódzki Jarmark świąteczny

reklama Łódzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego
Plakat jarmarku Łódzkiego

Autorzy zrezygnowali z tradycyjnych skojarzeń, stawiając na wyjątkowy klimat samego wydarzenia. Na plakacie widzimy kompozycję światełek i choinkę, ale także po prostu widok na miasto. Do tego karuzela przywodzi na myśl od razu dobrą zabawę i wesołą atmosferę, a pozapalane światła w oknach – ciepło i przytulny blask. Ponadto styl grafiki jest bardzo familijny – przyciągnie uwagę każdego.

Oryginalna świąteczna grafika na logo

Prócz czapki Mikołaja logo można 'odświeżyć’ logo świątecznie na inne sposoby. Oto kilka ciekawy przykładów”

Stuff.co.nz
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Jak widać, istnieje wiele możliwości włączenia świątecznego ducha w życie swojej firmy. Nie jest jeszcze za późno, by zaprojektować coś wyjątkowego na ten rok! Wygląd Twojej www, elektronicznych kartek pocztowych i innych elementów może ulec zmianie przy odrobinie inspiracji i kreatywności. Powodzenia!