Sukces polskiej drukarni na rynku europejskim

Monika Rosołowska | 9 marca, 2020 - 13:48 | ciekawostki ze świata druku,

Nasza drukarnia znalazła się wśród 1000 najlepszych wg rankingu „Financial Times”.

Z początkiem marca pojawił się nowy raport Financial Times FT 1000, który przedstawia tysiąc najszybciej rozwijających się firm w Europie. W rankingu tym uwzględnia się najwyższy procentowy wzrost przychodów. Piga.pl zajęła w nim 719 miejsce. W latach 2015-2018 zanotowaliśmy wzrost sięgający 230%.

Rynek polskiej poligrafii rozwija się szybciej niż polskie PKB, opierając się takim trudnościom jak wzrost kosztów pracy, surowców, czy rosnąca konkurencja z państw OECD. Pojawia się na nim innowacyjność, wprowadzane są nowe technologie, a polskie firmy nie boją się ekspansji zagranicznej. Drukarnia Piga.pl urosła do pozycji lidera przede wszystkim dzięki rozwojowi parku maszynowego i stworzeniu własnych marek dekoracyjnych. Nie boimy się wchodzić na rynek międzynarodowy, dlatego dziś sprzedajemy produkty do takich państw jak Niemcy, Czechy czy Wielka Brytania.

Druk to opłacalna inwestycja

Według raportu z 2018 roku „Rynek poligraficzny i opakowań w Polsce” opublikowanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG w Polsce oraz Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, rynek notuje wzrost na poziomie 4,4%. 230% wzrostu zanotowane przez Piga.pl jednoznacznie wskazuje, że cały rynek jest dużo bardziej rozwojowy.

W czasach, gdy spada popularność książek, rośnie na znaczeniu ekologia i mamy do czynienia z upadkiem prasy papierowej, drukarnia to ciągle dochodowy biznes – mówi Mateusz Gabryś, właściciel i prezes zarządu spółki piga.pl – Stworzyliśmy holding spółek produkcyjnych i e-commerce. Udało nam się rozwinąć kilka znaczących na świecie marek dekoracyjnych, posiadamy kilkanaście sklepów internetowych, a nasze produkty kupowane są na całym świecie. Najwięcej towaru znajduje nabywców na rynku europejskim, ale spływają do nas zamówienia z najdalszych zakątków świata opowiada.

Nie spoczniemy na laurach

Piga.pl nie ustaje w snuciu planów rozwoju firmy. W najbliższym czasie planujemy rozbudowę oferty produktowej. Zakupiliśmy nowe domeny internetowe, na których wkrótce powstaną nowe inwestycje e-commerce. Nasza drukarnia internetowa jest sprawdzonym producentem materiałów reklamowych oraz dekoracyjnych, a także solidnym partnerem biznesowym. Wszystko to dzięki wizjom właściciela oraz wartościowemu zespołowi wykwalifikowanych pracowników, którzy przez lata działalności dołączyli do zespołu i ciągle zasilają nasze szeregi. Pamiętamy, że uczymy się i rozwijamy przez całe życie.