Najlepsza Drukarnia Internetowa 2018 – i co dalej?

Agnieszka Uciakiewicz | 3 kwietnia, 2019 - 15:02 | ciekawostki ze świata druku,

najlepsza drukarnia internetowa 2018 piga

Najlepsza drukarnia internetowa 2018 Piga.pl z siedzibą w Tychach istnieje na rynku już od 2008 roku. Lata pracy, troska o klienta, dbałość o detale i jakość zamówień to nasz priorytet. Te działania zaowocowały zdobyciem tytułu – Najlepszej Drukarni Internetowej 2018 – w niezależnym badaniu portalu Onet.pl i Polskiego Instytutu Badań Jakości.

Docenione lata pracy

Portal Onet.pl wraz z PIBJ sp. z o.o. w zeszłym roku przeprowadził badanie dotyczące oceny pracy drukarni internetowych. Analizie poddano 6 największych drukarni internetowych w Polsce, a na czołowe miejsce w rankingu wysunęła się drukarnia internetowa Piga.pl. Zdobyła też pierwsze miejsce w zakresie jakości produktów. Swoje zwycięstwo zawdzięcza temu, że nie ustaje w pogoni za trendami.

– Dbałość o pozytywne doświadczenia zakupowe klientów, szczególnie o profesjonalną i kompetentną obsługę, przyjazną platformę oraz szeroki asortyment produktów, pozwoliło nam zdobyć zaufanie i zaistnieć na rynku. Zaczynaliśmy z jednym ploterem wielkoformatowym, a dzisiaj możemy pochwalić się szerokimi możliwościami produkcyjnymi. Jesteśmy zadowoleni z przyznanego nam tytułu i obiecujemy ciągłą pracę nad rozwojem naszej drukarni we wszystkich kluczowych obszarach – mówi Mateusz Gabryś, Prezes Zarządu drukarni Piga.pl.

Najnowsze zmiany w drukarni internetowej 

W ciągu minionego roku główną siedzibę firmy przeniesiono do nowo wybudowanego nowoczesnego biurowca z halą produkcyjną. Sprzyja to rozbudowie parku maszynowego oraz rosnącemu wskaźnikowi zatrudnień.

W 2018 roku  zainwestowano w kolejne ekologiczne maszyny lateksowe. To usprawniło druk wielkoformatowy oraz druk wysokiej klasy dekoracji wnętrz (fototapety, obrazy na płótnie canvas, naklejki). Drukarnia zakupiła również stołowy ploter tnący – Summa F1612, dzięki któremu zautomatyzuje obróbkę druków z roli.

Piga.pl to przede wszystkim ludzie

Spośród 80 produktów dostępnych na https://piga.pl można wybierać do woli i złożyć zamówienie o porze dogodnej dla siebie. Drukarnia przyjmuje zamówienia 24/h, do tego oferuje pomoc Biura Obsługi Klienta przez 10 godzin w ciągu doby. Dysponuje również własnym studiem graficznym, w którym można zamówić projekt graficzny i nie trzeba martwić się o prawidłowe przygotowanie pliku do druku.

Drukarnia internetowa Piga.pl liczy już kilkadziesiąt osób i ciągle się rozrasta. W miarę powstawania nowych działów zatrudniani są u nas specjaliści w swej dziedzinie. Jest to konieczne dla zachowania najwyższej jakości bezpośredniej obsługi Klienta, a także świadczenia usług. Dzięki temu powstają najlepsze produkty końcowe. Zgodnie z najnowszymi trendami biznesowymi Piga.pl stawia na ludzi – tak na klientów, jak i na pracowników. Hołduje nie tyle zasadom B2C czy B2B, ale przede wszystkim H2H (Human to Human).

W kontekście dbałości o ludzi warto również wspomnieć, że ekologia nie jest tematem tabu dla załogi Piga.pl. To przyjazna środowisku firma, używająca w swej pracy papierów pochodzących z recyklingu oraz tuszy opartych na wodzie i soi.