Drukarnia internetowa – prosty i szybki sposób na fachową realizację zleceń

Piotr Sznajderuk | 27 maja, 2021 - 09:20 | ciekawostki ze świata druku, reklama,

Drukarnia internetowa – prosty i szybki sposób na fachową realizację zleceń

Pandemia COVID-19 przyspieszyła wiele procesów w kontekście cyfryzacji współczesnego świata. Także branża poligraficzna za pomocą drukarni internetowych stała się bliższa konsumentom. Dzięki sprawnej obsłudze i pomocy profesjonalistów możemy zamawiać druk online bez konieczności wychodzenia z domu i robimy to coraz chętniej. O tym, jakie zalety i możliwości niesie za sobą korzystanie z oferty drukarni internetowej, opowiemy Państwu w tym artykule.

Zachęcamy do przeczytania.

Drukarnia online

Drukarnie online powstały na bazie systemów e-commerce do sprzedaży internetowej nazwanych w branży poligraficznej web-to-print. Dzięki nim możliwe jest zaproponowanie pełnej oferty drukarni w internecie. Drukarnie internetowe mogą zaproponować swoje produkty, usługi, a także umożliwić weryfikację plików, fachowe doradztwo, czy też zaoferować konsultację online za pomocą wbudowanego chatu lub za pomocą komunikatorów internetowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwa jest także obsługa z poziomu urządzeń mobilnych.

Działanie systemu drukarni

Po rejestracji i założeniu konta w danej drukarni internetowej możemy rozpocząć proces składania zamówień na wybrane produkty poligraficzne. Zamówić możemy wygodnie i bezpiecznie dowolną wybraną przez siebie ilość sztuk. System podaje przybliżony czas realizacji zlecenia, po jego opłaceniu drukarnia przystępuje do realizacji. Prostota i intuicyjność takiego systemu to bardzo duża zaleta, szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników. System wysyła powiadomienia mailowe, dzięki którym możemy być pewni, że nie przegapimy żadnego z etapów realizowanej produkcji.

Pomocna dłoń, nie tylko wirtualna

Zlecając swoją pracę do druku w drukarni internetowej mamy opcję preflightu (wstępnej weryfikacji plików przed drukiem), a także podglądu elektronicznego – wizualizacji produktu. Ułatwi nam to w razie potrzeby poprawę plików. Na stronach drukarni, zazwyczaj w prawym dolnym rogu znajdziemy okienko z chatem (właściwie chatbotem), dzięki któremu możemy porozmawiać z konsultantem na temat przygotowania plików do druku, cen produktów, czy też zapytać o kwestie związane z naszym zamówieniem. Wszystko to powoduje, że kontakt z drukarnią jest prosty, szybki i intuicyjny.

Ekonomiczna oferta i dedykowane promocje

Drukarnie internetowe w związku z tym, że cieszą się dużym zainteresowaniem, mogą zaproponować konkurencyjne ceny produkcji poligraficznej. Przy zamówieniu produktów za określoną kwotę dostają Państwo także darmową wysyłkę swojego zamówienia, ewentualnie jest ona zupełnie gratis.

Wiele drukarń internetowych przygotowuje oferty specjalne dedykowane między innymi dla branży motoryzacyjnej, gastronomicznej, hotelarskiej lub branży fitness. Trafiają one idealnie w potrzeby marketingowe ze swoimi produktami, proponując właściwe rozwiązania i technologie. Oferty skrojone na miarę otrzymać mogą także działy marketingu i promocji, które mogą skorzystać z wyjątkowych ofert specjalnych.

Zalety drukarń internetowych

Drukarnie online posiadają wiele istotnych dla klientów zalet, oto kilka z nich:

  • możliwość składania zamówień 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • profesjonalne doradztwo online wykwalifikowanej kadry
  • możliwość szybkiej weryfikacji plików przesłanych do druku
  • szeroki asortyment produktów i ekspresowa wycena

Zlecaj druk wygodnie i bezpiecznie

W drukarni internetowej PIGA.pl możesz zrealizować swoje zamówienie online wygodnie i bezpiecznie. Wszystkie produkty, niezależnie od nakładu wysyłamy bezpłatnie przy współpracy z firmami kurierskimi. Nie zwlekaj i sprawdź już teraz naszą ofertę.